Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 28 sierpnia 2022 r.

  1. W naszej parafii witamy serdecznie ks. Piotra Janoszkę, który był proboszczem w Kosorowicach, a w minionym tygodniu przeszedł na emeryturę. Życzymy ks. Piotrowi dobrego zaaklimatyzowania się w Nakle.
  2. W czwartek rozpoczyna się nowy rok szkolny. W związku z tym zapraszamy dzieci do spowiedzi w środę przed mszą świętą wieczorną oraz w czwartek przed mszą świętą na rozpoczęcie nowego roku. Warto przypomnieć, że może być to już spowiedź pierwszopiątkowa. Zaś w piątek zapraszamy dzieci na pierwszą mszę świętą szkolną.
  3. W najbliższym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po mszy świętej zachęcamy do udziały w adoracji Najświętszego Sakramentu, w piątek msza w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę msza święta w intencji członków Wspólnoty Róż różańcowych, po niej wymiana tajemnic i oczywiście obchód chorych – można zgłaszać chętnych w zakrystii lub na plebanii.
  4. W pielgrzymce rowerowej do sanktuarium św. Rocha w Oleśnie-Grodzisku, wzięło udział dwoje rowerzystów i dwoje motocyklistów. Pamiętaliśmy o modlitwie w intencji całej parafii.
  5. Tegoroczne dożynki parafialne i wiejskie odbędą się w dniach 10-11 września. Zachęcamy do przygotowania korowodu. Trwa też zbiórka nagród na cegiełki. Nagrody można przynosić do pana Sołtysa bądź na probostwo.
  6. W dniach 8-11 września odbędzie się Wielki Odpust Kalwaryjski ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego na Górze Świętej Anny. Jak co roku udajemy się w piątek 9 września na obchody kalwaryjskie dołączając do parafii Wysoka. Wyjazd po mszy świętej o godz. 8:30. Zapisy w zakrystii.
  7. Bóg zapłać składamy parafianom, którzy posprzątali kościół, a także jego obejście. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców ul.  Grabów 28-35.   


Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła, ul. Raszowska 3, Nakło, 46-050 Tarnów Opolski

Kancelaria parafialna czynna: środa 24 sierpnia po mszy do 19:30 i czwartek 25 sierpnia godz. 8:45-10:00;

tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl / nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001

W celu odliczenia darowizny od podatku, należy dopisać w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego