Ogłoszenia parafialne 28 stycznia 2024 r.

1. W najbliższym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do udziały w adoracji Najświętszego Sakramentu.
  2. W najbliższym tygodniu przypada święto Ofiarowania Pańskiego kiedy to zostaną poświęcone gromnice. Zaś w sobotę 3 lutego po mszach świętych będzie można otrzymać błogosławieństwo przez wstawiennictwo ś w. Błażeja. W poniedziałek 5 lutego zostanie poświęcona woda i chleb przez wstawiennictwo św. Agaty.
  3. Spotkanie szóstoklasistów w ramach przygotowania do bierzmowania odbędzie się we środę 30 stycznia bezpośrednio po ich zajęciach szkolnych na plebanii.
  4. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się w czwartek 31 stycznia o godz. 19:00 w Domu Marii. Zapraszamy też osoby, które chciałyby się przyłączyć do Zespołu.
  5. Kolekta z 2 lutego przeznaczona jest na zakony klauzurowe.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone przy okazji wizyty kolędowej (35470 zł i 280 €) oraz w niedzielę 14 stycznia na opał (4146 zł i 10 €). Ministranci zebrali w ramach kolędy  4884 zł.
  7. Zapraszamy do pomocy w demontażu dekoracji świątecznych. Prosimy o pomoc młodzież i dorosłych, żeby sprawnie rozprawić się z tematem. Zaczynamy w piątek 2 lutego o godz. 19:00 (po mszy św.).
  8. Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Opolskiej serdecznie zaprasza do działu w licznych wydarzeniach zaplanowanych z myślą o małżeństwach, które wpisują się w III Tydzień Małżeństwa, obchodzony w tym roku od 3 do 11 lutego. Tydzień Małżeństwa rozpocznie się w sobotę 3 lutego br. mszą św. o godz. 18.00 w kościele pw. św. Karola Boromeusza w Opolu. W ciągu tygodnia odbędą się warsztaty (m.in. taneczne, z komunikacji), wykłady (m.in. nt. naturalnego planowania rodziny, z dietetyki), zabawa taneczna, randka prowadzona i inne. Na niektóre punkty Tygodnia Małżeństwa obowiązują zapisy. Szczegóły na plakacie i na naszej stronie internetowej.
  9. Poszukiwany jest mężczyzna, który chciałby dołączyć do męskiej róży różańcowej. Prosimy o kontakt z proboszczem lub p. Janem Mateją.
  10. Organizujemy zbiórkę złomu woskowego. Z tyłu kościoła, pod chórem znajdują się kartony, do których można składać stare świece. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na działalność Parafialnego Zespołu Caritas.
  11. Przypominamy, że można wesprzeć remont monstrancji oraz czaszy jednego z kielichów, przekazując na ten cel złom ze złota (porwany łańcuszek, jeden kolczyk, bo drugi się zgubił, albo jeszcze inne złote elementy). Do remontu przekazujemy też kadzielnicę, która pochodzi z pracowni złotnika kościelnego Ericha Adolfa działającego we Wrocławiu w okresie międzywojennym.
  12. Nauki przedślubne odbędą się w Kamieniu Śląskim w Alwerni św. Jacka (budynek w placu naprzeciw plebanii) w dniach 17 lutego i 9 marca w godz. 14:00-16:00. Nie trzeba sie wcześniej zapisywać, wystarczy przybyć.
  13. Kancelaria parafialna w dniach 6-7 lutego będzie nieczynna.
  14. Bóg zapłać parafianom, którzy zadbali o porządek w naszym kościele parafialnym. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Dzierżonia 1-21, a w kolejnym tygodniu ul. Dzierżonia 22-43.

Rzymskokatolicka Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła

Kancelaria parafialna czynna z wyjątkiem 6-7 lutego:

- wtorek po wieczornej mszy świętej do godz. 19:30

- środa po porannej mszy świętej do godz. 10:00

nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001 W celu odliczenia darowizny od podatku, należy dopisać w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego

Gazetka parafialna “U Piotra i Pawła” jest wydawana przez parafię Św. Ap Piotra i Pawła w Nakle i przeznaczona jest wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty.