Ogłoszenia parafialne 3 kwietnia 2022 r.

1. Parafialny Zespół Caritas (PZC) rozprowadza paschaliki, ozdobne świece wielkanocne, ciasto, można też zamówić sobie pieczonego baranka wielkanocnego. Za tydzień będzie też można nabyć palmy. Cały dochód przeznaczony będzie na działalność naszej Caritas.
  2. Biskup Opolski odwołał wszystkie zarządzenia odnośnie pandemii. Zachęcamy do powrotu do kościoła na Eucharystię i nabożeństwa, tutaj szczególny apel do dzieci, by przychodziły w piątek na mszę św. szkolną. Do kropielnic wróciła woda święcona. Zachęcamy też wszystkich, dla których jest to możliwe, do powrotu do zwyczaju chodzenia na ofiarę.
  3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkich żalach, Drodze krzyżowej oraz Koronce do Bożego miłosierdzia i adoracji w piątek. Jest to ostatni tydzień, gdy w czasie Drogi krzyżowej będziemy modlili się za zmarłych wspominanych w wypominkach. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca.
  4. Obchód chorych odbędzie się w sobotę 9 kwietnia od godz. 9:00.
  5. Strzelecki chór Canticum novum będzie śpiewał w czasie sobotniej mszy świętej, a po niej, o godz. 19:00 odbędzie się koncert pasyjny. Po koncercie będzie można wesprzeć chór dowolnymi datkami.
  6. W Niedzielę palmową na każdej liturgii odbędzie się poświęcenie palm, a msza święta o godz. 10:00 rozpocznie się pod kaplicą na ul. Kościelnej. Tam zostaną poświęcone palmy, a następnie udamy się z procesją do kościoła.
  7. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na cele remontowe.
  8. Przygotowujemy się do „zajączka” stąd prosimy, by do sklepu przynosić surowe jajka.
  9. Dziękujemy za udział w zbiórce złomu. Jej wyniki podamy w najbliższym czasie. Można jednak nadal przekazywać złom do pana Sołtysa.
  10. Na autokarową pielgrzymkę do Włoch zostało już tylko kilka miejsc.
  1. Bóg zapłać wszystkim, którzy zadbali o nasz kościół w minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy parafian z  ul. Lompy i Klimasa.

Kancelaria parafialna czynna: środa po mszy wieczornej do 19:30 i czwartek: 8:45-10:00;