Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 3 lipca 2022 r.

Pozdrawiamy wszystkich przybyłych na odpust pielgrzymów i  gości i życzymy, by mogli zaczerpnąć w naszej wspólnocie wiary, pokoju i radości z przebywania z bliskimi. Na skarbonach przy wyjściu z kościoła wyłożone są obrazki z modlitwą do św. Piotra i  Pawła – można je sobie zabrać na pamiątkę.

Zachęcamy też wszystkich do uzyskania odpustu zupełnego. Należy wzbudzić intencję, za kogo chcemy odpust ofiarować, nawiedzić nasz kościół, przyjąć w dniu odpustu Komunię świętą oraz odmówić nabożnie przykazane modlitwy: Wierzę w Boga, Ojcze nasz, Chwała Ojcu oraz modlitwę w intencjach papieskich np.: Pod Twoją obronę.


Święci Piotrze i Pawle – módlcie się za nami.


 1. W tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna. Wszelkie pilne sprawy proszę zgłaszać telefonicznie na numer stacjonarny parafii, który jest połączony z komórką proboszcza, trzeba tylko chwilę poczekać. Od 11 lipca kancelaria będzie znowu czynna.
 2. W czwartek będziemy obchodzili pierwszy czwartek miesiąca – po mszy wieczornej odbędzie się adoracja z Godziną świętą.
 3. W przyszłą niedzielę parafia Opatrzności Bożej w Raszowej obchodzić będzie swoją uroczystość odpustową. Wyruszamy z procesją z  kościoła, prosimy o przygotowanie krzyża, figur i sztandarów i pomoc w ich niesieniu. Rozpoczęcie o godz. 10:00 w kościele.
 4. W tym miesiącu zbiórka na cele remontowe odbędzie się w niedzielę 17  lipca.
 5. Dzieci Marii zapraszamy na spotkanie podsumowujące rok formacyjny, które odbędzie się 12 lipca o godz. 18:45. Rozpoczynamy na placu przed Domem spotkań.
 6. Organistów zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę 13 lipca po wieczornej mszy świętej na plebanii.
 7. Przypominamy ministrantom, mariankom i ich rodzinom, że już tylko do 10 lipca można zapisywać się na spływ kajakowy, który odbędzie się w sobotę 16 lipca. Jeżeli inne rodziny z dziećmi chciałyby do nas dołączyć, to zapraszamy. Zapisy w zakrystii.
 8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie fatimskim w intencji kierowców. Zgłosiła się już jedna osoba, do prowadzenia dziesiątki różańca. Zachęcamy do zgłaszania się kierowców – szczególnie tych „świeżych” oraz rodziny osób, które dużo podróżują. Po nabożeństwie fatimskim odbędzie się poświęcenie samochodów. Przy tej okazji będzie można nabyć smyczkę do kluczy z logo naszej parafii. Koszt smyczki to 9 PLN.
 9. Jakiś czas temu ogłoszone zostało, że konkurs na nazwę naszej gazetki zostaje zamknięty. W tym samym dniu, gdy ogłoszenie zostało umieszczone na stronie internetowej przyszła na skrzynkę mailową parafii propozycja, która niewątpliwie jest najbardziej trafioną. W związku z tym mamy zaszczyt ogłosić, że nasza gazetka będzie nosiła nazwę „U Piotra i Pawła”, a autorem tej nazwy jest Rafał Wrzeciono, któremu serdecznie gratulujemy!!! Zapraszamy Rafała do odbioru nagrody za zwycięstwo w konkursie.
 10. Do nabycia jest Gościa EXTRA o Eucharystii gdzie znajdziemy artykuły: o jednym z najbardziej spektakularnych cudów eucharystycznych w dziejach Kościoła; o świętych, którzy tygodniami i miesiącami żyli, karmiąc się wyłącznie Komunią Świętą; świadectwa duchownych na temat tego, co czują, gdy po wypowiedzeniu słów Przeistoczenia kruchy opłatek staje się Ciałem Boga; o cudach eucharystycznych w Sokółce i Legnicy. Cena to 12 zł. Czasopismo wyłożone jest z tyłu kościoła na stoliku.
 11. Bóg zapłać składamy parafianom, którzy posprzątali kościół, a także jego obejście i przygotowali do uroczystości odpustowych. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu (przed niedzielą 10 lipca) prosimy mieszkańców ul.  Grabowkiej, a w kolejnym tygodniu (przed niedzielą 17 lipca) parafian z ul. Chopina.Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła

ul. Raszowska 3, Nakło, 46-050 Tarnów Opolski

Kancelaria parafialna czynna:     nieczynna w dniach 4-9 lipca,

          środa po mszy do 19:30 i czwartek godz. 8:45-10:00;

tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl

nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001

W celu odliczenia darowizny od podatku, należy dopisać w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego