Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 3 maja 2020 r.

Ogłoszenia, 3 maja 2020 r.


 1. Osoby spoza grupy ryzyka zachęcamy do uczestniczenia we mszy świętej i skorzystania z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi jest od poniedziałku do soboty przed mszą świętą.
 2. Nabożeństwa majowe odbywać się będą od poniedziałku do soboty po wieczornej mszy świętej, a w niedzielę w ramach nabożeństwa popołudniowego.
 3. Biskup Opolski Andrzej Czaja wydał nowy dekret łagodzący dotychczasowe postanowienia:
 • W czasie pogrzebu, po przejechaniu na cmentarz, przed kaplicą będzie odprawiona stacja pogrzebowa, a następnie udamy się z trumną do grobu. Tak jest lepiej, gdyż do kaplicy mogłoby wejść tylko kilka osób. Na cmentarzu należy zachować odpowiedni dystans między osobami.
 • Spowiedź będzie sprawowana już normalnie w konfesjonale.
 • Do służby przy ołtarzu zostali dopuszczeni ministranci powyżej 13. roku życia.
 1. Od poniedziałku do soboty na godzinę przed wieczorną mszą świętą odbywać się będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, którą będziemy kończyli 15 min. przed mszą koronką do Bożego Miłosierdzia i śpiewaniem suplikacji. Codzienna adoracja jest zalecona przez Biskupa Opolskiego i będziemy ją praktykowali aż do odwołania.
 2. Kancelaria parafialna będzie czynna w dniach: poniedziałek i środę po wieczornym nabożeństwie, w czwartek po porannej mszy świętej. W tym czasie można dzwonić w sprawach kancelaryjnych oraz zgłaszać się ze sprawami, których nie da się załatwić przez telefon. 
 3. W piątek przypada uroczystość św. Stanisława. Z tej racji nie obowiązuje post.
 4. W piątek po nabozeństwie o godz. 18:00 odbędzie się w kościele nauka przedchrzcielna. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 5. Przypominamy porządek przystępowania do komunii świętej: podchodzimy w szeregu, środkiem kościoła, zachowując wymagany odstęp. Przed przystąpieniem do komunii należy zdjąć rękawiczki i odsłonić maskę. Kładziemy lewą rękę na prawą i po otrzymaniu Eucharystii przyjmujemy ją prawą ręką. Jeżeli ktoś nie zmieści się do kościoła i w czasie mszy świętej pozostanie na dworze, to do komunii świętej może przystąpić przy bocznych drzwiach od strony południowej.
 6. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na kościół do skarbon w kościele lub przelewem.
 7. Pod chórem leżą paschaliki. Można je sobie zabierać na pamiątkę do domu.
 8. Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego.
 9. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła oraz osobom dbającym o obejście naszej świątyni. O posprzątanie kościoła prosimy osoby spoza grupy ryzyka z ul. Dzierżonia numery : 22-43.
 10. Zapraszamy na naszą stronę internetową: parafianaklo.pl?
 11. Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła

  ul. Raszowska 3, Nakło

  46-050 Tarnów Opolski

  tel.: 77 5466422

  e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl

  nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001

  Jeżeli chcesz odliczyć darowiznę od podatku, dopisz w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego