Ogłoszenia parafialne 30 lipca 2023 r.

1. W zakrystii i kancelarii można nabyć koszulki z logo naszej parafii. Cena to 45 zł.
  2. W najbliższym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca - zapraszamy w czwartek rano na adorację i do przystąpienia do sakramentu pokuty. UWAGA! W czwartek wieczorem też będzie sprawowana msza święta. W pierwszy piątek odbędzie się obchód chorych.
  3. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” organizuje jak co roku zbiórkę elektrośmieci. Tegoroczne przychody będą przekazane na  rzecz świeckiej misjonarki Agaty Szpulak pochodzącej z Opola-Gosławic, a pracującej na misjach w Boliwii. Elektrośmieci można zostawiać na placu farskim przy garażach do 8 sierpnia – nie później!!! Nie trzeba dzwonić na plebanię. Można sobie odsunąć bramę, wycofać samochodem i sprzęt zostawić. Jaki sprzęt jest zbierany – o tym na ulotkach z tyłu kościoła, plakacie w gablotce oraz na naszej stronie internetowej.
  4. W czwartek 10 sierpnia zapraszamy wszystkich chętnych na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. Koszt to 110 zł, płatne przy zapisach (!). Zapisy tylko do niedzieli 6 sierpnia. W programie zwiedzanie kościoła i modlitwa przed wizerunkiem Matki Bożej Pokornej. Zwiedzanie Rudzkiego opactwa, obiad (wliczony w cenę), przejazd kolejką wąskotorową. Ruszamy po porannej mszy świętej. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  5. Wyjeżdżających do Medjugoria zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w czwartek 3 sierpnia o godz. 19:00 w Domu Marii. Jednocześnie informujemy, że mamy jeszcze 6 miejsc. Zapraszamy!
  6. Ministrantów zapraszamy na pielgrzymkę diecezjalną na Górę św. Anny, która odbędzie się 29-30 sierpnia. Zapisy u proboszcza.
  7. Bóg zapłać składamy parafianom, którzy zadbali o kościół i obejście w ubiegłym tygodniu. O posprzątanie kościoła prosimy parafian z ul. Ligonia i Dunikowskiego.

Rzymskokatolicka Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła

Kancelaria parafialna czynna:

ś roda po wieczornej mszy świętej do godz. 19:30; czwartek godz. 8:45-10:00;

nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001 W celu odliczenia darowizny od podatku, należy dopisać w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego