Ogłoszenia parafialne 31 października 2021 r.

1. Dziś ostatnie październikowe nabożeństwo różańcowe.
  2. W Uroczystość Wszystkich Świętych zapraszamy na nabożeństwo na cmentarzu, a w Dzień Zaduszny wieczorem zostanie odprawiona na cmentarzu msza św. i odmówimy różaniec w intencji zmarłych. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny. Ponadto, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: wzbudzić intencję jego otrzymania; być w stanie łaski uświęcającej; wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; przyjąć w tym dniu Komunię Świętą; odmówić: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.
  3. Składamy Bóg zapłać wszystkim, którzy przez cały rok dbają o nasz cmentarz parafialny, a szczególnie Paniom Teresie Fesser i Elfrydzie Małek. Bóg zapłać raz jeszcze wszystkim, którzy udzielali się przy remoncie ogrodzenia na cmentarzu.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, z tej okazji można pomodlić się o powołania, na adoracji oraz uczcić Najświętsze Serce Pana Jezusa oraz Niepokalane Serce Maryi.  W sobotę o godz. 9:00 rozpocznie się obchód chorych.
  5. Różaniec za zmarłych do będziemy odmawiali do niedzieli 7 listopada. Do soboty włącznie można składać wypominki – druki znajdują się przy czasopismach. W przyszłą niedzielę odmówimy różaniec na cmentarzu o godz. 15:00.
  6. Parafialną Radę Duszpasterską zapraszam na spotkanie, które odbędzie się w  najbliższy czwartek o godz. 19:00  na plebanii.
  7. Za tydzień odbędzie się przed kościołem zbiórka na cele remontowe.
  8. Zapraszamy na Zabawę Andrzejkową, która odbędzie się 20 listopada 2021 r. Koszt to 200 zł od pary. Zapisy w sklepie oraz w zakrystii. W związku z zabawą organizujemy loterię i można przynosić do zakrystii lub do Pana Sołtysa losy. Cały dochód z zabawy przeznaczony zostanie na remonty w Domu Spotkań.
  9. W zakrystii można nabyć książeczki z ewangelią na każdy dzień na przyszły rok. Koszt książeczki w małym formacie to 12 zł, a w dużym to 24 zł.
  10. Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy zadbali on naszą świątynię i jej obejście w  minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Tarnowskiej.

Kancelaria parafialna czynna: wtorek: 16:00 – 17:20 i czwartek: 8:45-10:00