Ogłoszenia parafialne 31 stycznia 2021 r.

1.      Dziękujemy bardzo wszystkim osobom, która zaangażowały się w posprzątanie dekoracji bożonarodzeniowej. Jest to raz jeszcze okazja by podziękować także naszym Paniom Dekoratorkom, oraz wszystkim, którzy je wspierają (najczęściej są to mężowie J) za posługę w naszej parafii ? Bóg zapłać!

2.      W ubiegłą niedzielę na rzecz pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji zebraliśmy 1520 PLN.

3.      Zapraszamy na nieszpory dziś o 15:30.

4.      We wtorek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego zwane potocznie Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu odbędzie się błogosławieństwo świec. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego stąd modlić się będziemy w intencji wszystkich osób konsekrowanych, a kolekta będzie przeznaczona na zakony klauzurowe. Najnowszy numer Gościa niedzielnego jest też poświęcony tematyce życia konsekrowanego.

5.      W środę po mszy świętej będzie udzielane błogosławieństwo z okazji wspomnienia św. Błażeja.

6.      W piątek, z okazji wspomnienia św. Agaty, odbędzie się na mszach świętych poświęcenie chleba i wody.

7.      W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Warto wziąć udział w nabożeństwach z tymi dniami związanych np.: w czwartkowej adoracji oraz przystąpić do spowiedzi.

8.      W sobotę o godz. 9:00 rozpocznie się obchód chorych. Proszę zgłaszać na nowo osoby, które chcą przyjąć sakramenty. Można to zrobić pisząc na parafialny adres e-mail, w zakrystii po mszach świętych lub dzwoniąc na plebanię. W kolejnych miesiącach chorzy będą odwiedzani zgodnie z ustaloną teraz listą.

9.      W naszym dekanacie, w kościele parafialnym w Kamieniu Śląskim odbędą się nauki przedślubne w dniach 20 lutego i 13 marca br. o godz. 14:00.

10.    Bóg zapłać składamy parafianom, którzy zadbali o naszą świątynię oraz obejście w minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Krótkiej i Floriana.

11.    Dopóki trwają obecne obostrzenia będzie okazja do przyjęcia Komunii świętej w niedzielę po mszach świętych o godz. 8:00 i 10:00.

Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła

ul. Raszowska 3, Nakło

46-050 Tarnów Opolski

Kancelaria parafialna czynna: wtorek: 16:00-17:20; czwartek: 8:45-10:00.