Ogłoszenia parafialne 5 grudnia 2021 r.

1. Od pierwszego grudnia w naszym kościele może być zajęte 50% miejsc. To ograniczenie nie dotyczy osób zaszczepionych.
  2. Dziś zapraszamy na nieszpory adwentowe.
  3. Dziś od godz. 13:00 będzie jeździł po parafii Mikołaj. Warto czuwać, bo dziecko które wyjdzie do furtki i spotka Mikołaja z pewnością otrzyma prezent.
  4. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na roraty. Poniedziałek – piątek o godz. 17:15 będziemy z dzieciakami budować Kościół Boży. W środy o godz. 19:30 spotykamy się z młodzieżą od uczniów klasy ósmej wzwyż. W soboty o godz. 8:00 zapraszamy w sposób szczególny dorosłych. Przewidujemy także pewne niespodzianki.
  5. Chcemy zorganizować Parafialny Zespół Caritas. Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po roratach (ok. 18:15) w kościele.
  6. Za tydzień przed kościołem odbędzie się zbiórka na cele remontowe.
  7. Po podsumowaniu drugiego etapu wyborów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej w jej skład mają wejść: Kipka Mateusz, Klyk Teresa, Lis Sylwia, Matysek Piotr, Ploch Janusz, Sobel Adrian. Z ustanowienia proboszcza do PRD wchodzą: Danch Żaneta, Sklorz Julia (przedstawiciel młodzieży) i Wiktor Joanna. Wyniki te są nieoficjalne, gdyż do przyszłej soboty można składać uwagi do przebiegu głosowania. Nowa Rada zostanie zaprzysiężona w niedzielę 12 grudnia br. na nieszporach.
  8. W ubiegłą niedzielę na opał zebraliśmy 4609 zł i 3 €. Dziękujemy za złożone ofiary.
  9. Składamy wielkie „Bóg zapłać” wszystkim mężczyznom, którzy ofiarowali swój czas i siły w pracach przy kanalizacji przy Domu Spotkań i domu Marii. Latem znosili w pracach na cmentarzu wysokie temperatury, a teraz kopali w śniegu, więc tym bardziej doceniamy to zaangażowanie.
  10. Do poniedziałku w zakrystii można zapisywać się na seans filmu „Żebrak i  madame”. Seans w kinie Helios w C. H. Karolinka w niedzielę 12 grudnia o godz. 18:00. Cena biletu to 14 zł.
  11. W zakrystii można zamawiać bombki i kubki z podobizną naszego kościoła w cenie 50 zł.
  12. Można się zapisywać na pięciodniową pielgrzymkę do Lourdes. Szczegóły w  zakrystii i na stronie www.parafianaklo.pl.
  13. Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego.
  14. Zapraszamy na rekolekcje «Remont Małżeński». Rekolekcje odbędą się w terminie 10-12 grudnia. Szczegóły na: www.remontmalzenski.pl
  15. Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy zadbali on naszą świątynię i jej obejście w  minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Przedszkolnej oraz Kani 21-30.

1. Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła

Kancelaria parafialna czynna: wtorek: 16:00 – 16:45 i czwartek: 8:45-10:00.