Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 5 kwietnia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne 5 kwietnia 2020 r.


 1. W związku z epidemią jesteśmy wezwani do tego, by pozostać w domach. Biskup Andrzej Czaja udzielił dyspensy od niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Na stronie internetowej parafianaklo.pl będą transmitowane nabożeństwa. Można też uczestniczyć we mszach świętych za pośrednictwem telewizji lub radio. Na mszę św. mogą przychodzić ofiarodawcy intencji, jednak w kościele nie może więcej niż 5 osób nie licząc służby liturgicznej. Jeżeli ten stan rzeczy ulegnie zmianie, to będziemy o tym informować na bieżąco.
 2. Okazja do spowiedzi od poniedziałku do środy przed mszą świętą oraz od 15:00 do 16:00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W miarę możliwości zalecam, by do spowiedzi przychodzić w masce i rękawiczkach ochronnych. Od Wielkiego Czwartku spowiedź będzie możliwa wyłącznie po uprzednim telefonicznym umówieniu terminu. Każdy, kto nie może przyjść do spowiedzi powinien wzbudzić w sobie akt żalu doskonałego. Pomoże w tym specjalny obrzęd, który został wydrukowany i można go sobie zabrać ze stolika pod chórem.
 3. Od Wielkiego Poniedziałku będzie można zabrać sobie z koszyka pod chórem fragment poświęconej palmy.
 4. Od Wielkiego Czwartku do liturgii Wigilii Paschalnej na liturgii będą obecni tylko posługujący.
 5. Ponieważ w kościołach nie instaluje się w tym roku ciemnicy, to w Wielki Piątek adoracji nie będzie. Jednakże skorzystać można z indywidualnej modlitwy, a o godz. 15:00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia rozpoczynając nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia. W dni, w które nie jest wyznaczona modlitwa Koronką, będziemy modlić się 15 minut przed każdą Mszą Świętą.
 6. W Wielka Sobotę będzie okazja do adoracji Pana Jezusa przy symbolicznym Bożym Grobie, nie będzie adoracji krzyża (będzie on wystawiony, ale nie można go całować, ani dotykać). Z tyłu kościoła, na stoliku, wyłożona jest lista dyżurów. Chętnych do adoracji proszę o wpisanie się (własnym długopisem).
 7. Do dowołania nie będzie regularnego obchodu chorych. Jednakże w przypadku zaistnienia poważnej potrzeby, w niebezpieczeństwie śmierci, proszę koniecznie wzywać księdza z sakramentami.
 8. W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów. Zamiast tego każdy proszony jest, by przed śniadaniem wielkanocnym odmówić modlitwę poświęcenia pokarmów, w ?Drodze do Nieba? nr 77.
 9. Zgodnie z rozporządzeniem rządu z dnia 9 kwietnia 2020 r. we mszy świętej i nabozeństwach może uczestniczyć nadal tlyko 5 osób.
 10. W piątek w oktawie Wielkanocy, czyli 17 kwietnia, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 11. Dekretem bpa Andrzeja Czai bierzmowanie i pierwsza Komunia św. mogą się odbyć dopiero po 31 sierpnia br. Pierwsza Komunia święta odbędzie się 13 września br. o godz. 11:00. Termin bierzmowania zostanie podany.
 12. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Nakła. Numer KRS: 0000309119.
 13. Kancelaria parafialna będzie w tym czasie czynna tylko na telefon. Proszę dzwonić na numer parafialny: 77 5466422.
 14. Sprzątanie w kościele zostaje zwieszone.


Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła

ul. Raszowska 3, Nakło

46-050 Tarnów Opolski

tel.: 77 5466422

e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl

nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001

Jeżeli chcesz odliczyć darowiznę od podatku, dopisz w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego