Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 6 sierpnia 2023 r.

  1. Ze względu na niewielką ilość zainteresowanych pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach, która miała się odbyć 10 sierpnia, zostaje odwołana. Osoby, które wniosły opłatę proszę o jej odbiór w zakrystii po mszach świętych.
  2. W sobotę 12 sierpnia rozpoczną się uroczystości odpustowe w sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim.  Obchody rozpocznie, w sobotę 12 sierpnia o godz. 18.00, na placu przed sanktuarium, Msza św. z Nieszporami, pod przewodnictwem bp. Rudolfa Pierskały. W niedzielę: godz. 9.00 – okazja do sakramentu pokuty; godz. 11.00 - uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem abp. Adriana Galbasa (na placu przed sanktuarium).
  3. W niedzielę 13 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo fatimskie w intencji osób uzależnionych. O poprowadzenie nabożeństwa prosimy nasz parafialny zespół Caritas.
  4. W niedzielę 13 sierpnia odbędzie się przed kościołem zbiórka na cele remontowe. Kończą się prace remontowe przy organach. Do wykończenia pozostała jeszcze szafa organowa oraz przepierzenie oddzielające część magazynową. Osoby uczestniczące we mszy świętej na chórze prosimy by nie stawały pośrodku chóru, czyli w linii między organistą a ołtarzem, tak by organista mógł widzieć co się dzieje w prezbiterium.
  5. We  wtorek 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu odbędzie się poświęcenie ziół i  kwiatów.  Przed mszami będzie można nabyć wiązanki ziół i kwiatów.
  6. Klub Seniora Nakło zaprasza wszystkich na piknik rodzinny pod hasłem Od przedszkola do seniora, który odbędzie się w uroczystość Wniebowzięcia NMP przy Domu Marii. Będzie biesiadowanie przy stole, konkursy sportowe, bufet. Muzykę zapewni DJ. Paweł S, a gwiazdą będzie Gryfno Frela, czyli Michalina Starosta. Szczegóły na plakatach.
  7. W sobotę 29 lipca 9 osób z naszej parafii udało się na rowerach z pielgrzymką do sanktuarium św. Anny w Oleśnie. Bóg zapłać składamy pielgrzymom, którzy przyjechali busami i zadbali o zaplecze techniczne pielgrzymki.
  8. Ministrantów zapraszamy na pielgrzymkę diecezjalną na Górę św. Anny, która odbędzie się 29-30 sierpnia. Zapisy u proboszcza.
  9. Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza do udziału w 47. Pieszej Pielgrzymce Opolskiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 13-19 sierpnia 2023 r.
  10. Bóg zapłać składamy parafianom, którzy zadbali o kościół i obejście w ubiegłym tygodniu. O posprzątanie kościoła prosimy parafian z ul. Lompy i Klimasa, a w kolejnym tygodniu z ul. Dzierżonia 1-21.


Rzymskokatolicka Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła

ul. Raszowska 3, Nakło, 46-050 Tarnów Opolski

Kancelaria parafialna czynna:

ś roda po wieczornej mszy świętej do godz. 19:30; czwartek godz. 8:45-10:00;

tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl

nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001 W celu odliczenia darowizny od podatku, należy dopisać w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego