Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 7 kwietnia 2024 r.

1.  Zapraszamy dziś na nieszpory wielkanocne, a wcześniej na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. 

2. W poniedziałek 8 kwietnia przypada, przesunięta w tym roku, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Krajowy Moderator Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego o. Samuel Karwacki zachęca do zaangażowania się w to dzieło i pisze tak: Wiemy, że często różne okoliczności i warunki powodują, iż nie zawsze rodzice cieszą się z nadchodzących narodzin nowego człowieka. Widzimy to również w skali całego społeczeństwa, któremu dziś wmawia się, że dziecko jest własnością jedynie kobiety, która może z nim zrobić co sama uważa za słuszne. Stańmy zatem w obronie tych nienarodzonych, którzy jeszcze nie potrafią sami się bronić. Otoczmy też wsparciem całe rodziny, aby miały  w sobie tyle miłości i odwagi, żeby przyjąć ten piękny dar, jakim jest nowe życie w ich codzienności. Największym wsparciem, przemieniającym rzeczywistość, jakie możemy ofiarować jest dar modlitwy. Zachęcam Was wszystkich do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. To tak niewiele: jedna dziesiątka różańca dziennie przez dziewięć miesięcy, krótka modlitwa oraz podjęte dobrowolne wyrzeczenie. To taka nasza „mała cząstka” – jak małe ziarenko padające na glebę – niby niewielkie, ale wyrosnąć z niego może niejedno drzewo, dające dobre owoce! Ta codzienna wierność podjętej modlitwie przemienia oblicze świata. Niech w dzień Zwiastowania Pańskiego, który w tym roku przypada wyjątkowo 8 kwietnia, nie zabraknie kochających serc, które przyjmą do siebie te małe bezbronne dzieci i ich rodziny. W naszej parafii do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można będzie przystąpić w poniedziałek 8 kwietnia w czasie wieczornej mszy świętej.

3.    Zapraszamy na kiermasz ceramiki i innych naczyń i sprzętów używanych, który odbędzie się w sobotę 13 kwietnia w godzinach 15:00-17:00 w Domu Spoktań - wejście od placu zabaw. Organizatorem jest Parafianla Rada Duszpasterska, a dochód przeznaczony będzie na Dom Spotkań. 

4.  W niedzielę 14 kwietnia odbędzie się przed kościołem zbiórka na cele remontowe. Jednocześnie Bóg zapłać składamy za ofiary złożone na KUL oraz na Ziemię Świętą.

5. Kancelaria parafialna będzie nieczynna: w środę 17 kwietnia, oraz we wtorek 23 kwietnia i w środę 24 kwietnia.

6.  Poszukujemy chętnych osób, które chiałyby dołączyć do Róż Różańcowych naszej parafii. Zgłasza się można do proboszcza lub p. Ireny Słaboń.

7.  W dniach 14-20 kwietnia 2024 r. będziemy obchodzili XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny, któremu w tym roku towarzyszy motto: „Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnim w Kościele”.

8.  Zapraszamy na trzydniową wycieczkę do Czech i Wiednia. Szczegóły na plakatach i ulotkach oraz w internecie.

9.  Bóg zapłać za utrzymanie porządku w kościele. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Krótkiej i Floriana, a w kolejnym tygodniu mieszkańców ul. Ficha i Raszowskiej.


Wielkie podziękowania składamy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie tegorocznej uroczystości Triduum Paschalnego oraz Wielkiej Nocy. Bóg zapłać Paniom przygotowującym dekoracje oraz osobom, które je wspierały. Bóg zapłać wszystkim, którzy zadbali o porządek w kościele i obejściu. Bóg zapłać naszym organistkom i organiście. Bóg zapłać Dzieciom Maryi oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza - im w sposób szczególny, gdyż bardzo się w tym roku zaangażowali i przez pięć dni świątecznych spędzili na próbach, modlitwie, służbie lub kołataniu wiele czasu. Warto też w tym miejscu pogratulować dwóm lektorom, a mianowicie Danielowi Kranciochowi oraz Danielowi Klykowi, którzy za wieloletnią służbę i zaangażowanie otrzymali w Wielki Czwartek w rąk bpa Andrzeja Czai dyplom uznania. Bóg zapłać pani zakrystiance, która od zaplecza wspiera ministrantów. Jesteśmy też wdzięczni ks. Piotrowi za pomoc w konfesjonale oraz głoszone słowo.
Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób się udzielali w tych dniach i dzięki którym pozostali parafianie modli w spokoju i głęboko przeżywać święta wielkanocne składamy jeszcze raz BÓG ZAPŁAĆ!


Rzymskokatolicka Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła

ul. Raszowska 3, Nakło, 46-050 Tarnów Opolski

Kancelaria parafialna czynna:

wtorek po wieczornej mszy świętej do godz. 19:30; środa godz. 8:45-10:00;

W dniach 17, 23 oraz 24 kwietnia kancelaria parafialna będzie nieczynna. 

tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl

nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001 W celu odliczenia darowizny od podatku, należy dopisać w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego