Ogłoszenia parafialne 7 listopada 2021 r.

1. Dziś różaniec z wypominkami, odmówimy na cmentarzu o godz. 15:00.
  2. Od poniedziałku rozpoczynamy w naszej parafii pierwszy etap wyborów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej (PRD). Każdy pełnoletni parafianin ma prawo głosu. W pierwszym etapie należy napisać na kartce nazwiska kilku parafian, którzy Waszym zdaniem mogą kandydować do PRD. Tak przygotowaną kartkę będzie można od jutra wrzucić w kościele do wyznaczonego pojemnika. Ten etap wyborów potrwa do niedzieli 14 listopada br. włącznie. Głosy zostaną przeliczone przez komisję, wskazani kandydaci zostaną zapytani o to, czy zgadzają się kandydować do PRD i spośród nich, w drugiej turze, zostaną wybrani członkowie nowej PRD. Liczymy, że każdy mogący oddać głos podejdzie odpowiedzialnie do tego zadania. W tym czasie będziemy się też modlili w intencji wyborów.
  3. W czwartek o godz. 17:00 spotkamy się na zwyczajowym „Marcinie”. Początek w kościele, a następnie przed kościołem odbędzie się inscenizacja i przejdziemy na plac przed Domem Spotkań. Tak jak zwykle będzie poczęstunek. W tym roku chcemy wesprzeć Dom Nadziei, czyli diecezjalny dom zajmujący się pomocą bezdomnym. Jego założycielka, s. Aldona informuje, że potrzebne im są: cukier, jajka, warzywa konserwowe, ser żółty, margaryna i masło, ketchup, musztarda, kawa, ręczniki papierowe, pasztety, konserwy, słodycze, przyprawy, rękawiczki zimowe, maszynki do golenia, nowe skarpetki i slipy.
  4. Kancelaria w czwartek będzie nieczynna.
  5. W sobotę wieczorem zapraszamy na nabożeństwo fatimskie w czasie którego odmówimy różaniec w intencji ustępujących i nowych członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  6. W przyszłą niedzielę parafia w Tarnowie Op. świętuje odpust ku czci św. Marcina. Suma sprawowana będzie o godz. 11:15. Procesja spod naszego kościoła wyruszy o  godz. 10:15 – zapraszamy do udziału.
  7. Za tydzień odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek na fundację Pomoc Kościołowi w potrzebie.
  8. Zapraszamy na Zabawę Andrzejkową, która odbędzie się 20 listopada 2021 r. Koszt to 200 zł od pary. Zapisy w sklepie oraz w zakrystii. W związku z zabawą organizujemy loterię i można przynosić do zakrystii lub do Pana Sołtysa losy. Cały dochód z zabawy przeznaczony zostanie na remonty w Domu Spotkań.
  9. W zakrystii można nabyć książeczki z ewangelią na każdy dzień na przyszły rok. Koszt książeczki w małym formacie to 12 zł, a w dużym to 24 zł.
  10. Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy zadbali on naszą świątynię i jej obejście w  minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Kościuszki.

Kancelaria parafialna czynna: wtorek: 16:00 – 17:20 i czwartek: 8:45-10:00