Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 7 marca 2021 r.

  1. Zapraszamy dziś o godz. 15:45 na nabożeństwo Gorzkich żali. Przypominamy, że wyjątkowo msza święta popołudniowa sprawowana dziś będzie o godz. 16:30.
  2. Kolekta z dziś przeznaczona jest na potrzeby księdza rekolekcjonisty.
  3. Za tydzień przed kościołem zbiórka na cele remontowe.
  4. W poniedziałek obchodzimy Dzień kobiet. Zapraszamy wieczorem na mszę świętą. Ofiarodawca intencji przygotował także małą niespodziankę dla wszystkich Pań, które przyjdą na Eucharystię.
  5. W piątek na mszy świętej dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej otrzymają Drogi do nieba, a od następnej niedzieli będą dostępne materiały formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  6. 13 marca przypada IV niedziela Wielkiego postu, tzw. niedziela Laetare. W  tym dniu obowiązującym kolorem liturgicznym jest różowy. Tak jak w  Adwencie zachęcam parafian do założenia do kościoła różowych elementów ubioru (kurtka, krawat, szal, czapka). Ten delikatny akcent jest przypomnieniem dla nas, że to już połowa Wielkiego postu.
  7. Na Misyjne Dzieło Pomocy zebraliśmy 1180 PLN. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  8. Z tyłu kościoła stoi pojemnik, do którego można wrzucać stare, niepotrzebne, nadpalone świece (byle nie były w pojemnikach lub oprawkach). Zebrany wosk sprzedamy, a dochód będzie przeznaczony na rzecz Ministrantów i Marianek.
  9. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga krzyżowa sprawowana jest o godz. 9:00 i po wieczornej mszy świętej, a o godz. 15:00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia przed wstawionym Najświętszym Sakramentem. W niedzielę o godz. 15:15 rozważamy mękę Pańską na Gorzkich żalach i modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  10. Bóg zapłać składamy parafianom, którzy zadbali o naszą świątynię w  minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w  najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Strzeleckiej nr. 1-10.


Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła

ul. Raszowska 3, Nakło

46-050 Tarnów Opolski

Kancelaria parafialna czynna: wtorek: 16:00 ? 17:20 i czwartek: 8:45-10:00

tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl

nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001

Jeżeli chcesz odliczyć darowiznę od podatku, dopisz w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego