Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 9 lipca 2023 r.

1.  Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka na cele remontowe.

2.  Dziś po mszach świętych można zakupić u młodzieży koszulki z logo naszej parafii. Jednocześnie wyjaśniamy, że kolor koszulki nie jest przypadkowy i nawiązuje do identyfikacji wizualnej naszej parafii. U młodzieży można też zamawiać koszulki w rozmiarach dziecięcych. Cena koszulki to 45 zł.

3.  W czwartek 13 lipca odbędzie się nabożeństwo fatimskie, które jak co roku ofiarujemy w intencji kierowców. Zachęcamy kierowców do podjęcia modlitwy oraz poniesienia figury - można się zgłaszać do księdza proboszcza. Po nabożeństwie odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary złożone w tym dniu zostaną przeznaczone na wsparcie misjonarzy oraz Fundacji Miva Polska.

4. We wtorek 18:00 lipca o godz. 18:00 organizowane jest męskie spotkanie na strzelnicy w Kamieniu Śląskim zatytułowane roboczo Jak żona pozwoli.  Koszt to 130 zł. Zapisy do soboty 15 lipca u proboszcza. W planie 2 h strzelania z instruktorem na różnych rodzajach broni oraz wspólne spotkanie przy ognisku. Zapraszamy!

5.  Ojcowie Franciszkanie z Góry Świętej Anny zapraszają do udziału w 27. Święcie Młodzieży, które odbędzie się w dniach 17-22 lipca 2023 r. w namiocie przy Domu Pielgrzyma na Górze Świętej Anny. Szczegóły na stronie www.swanna.org

6.  W sobotę 29 lipca w południe wyruszymy z pielgrzymką rowerową do Olesna na odpust ku czci św. Anny. Będzie można pojechać w jednym kierunku, a transport powrotny roweru i osoby będzie zapewniony lub w obydwie strony. Trasa w jedną stronę to ok. 50 km. W Oleśnie o godz. 18:00 będziemy uczestniczyć we mszy świętej i po niej wrócimy do domu. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy.

7.  W czwartek 10 sierpnia zapraszamy wszystkich chętnych na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. Szczegóły wkrótce, ale można się już zapisywać w zakrystii.

8.  Dożynki gminy Izbicko organizowane przez sołectwo Grabów odbędą się 3 września. Natomiast nasze parafialne dożynki odbędą się 10 września. Dożynki naszej gminy przypadają w tym roku na 17 września i organizowane są przez sołectwo Miedziana.

9.  Bóg zapłać składamy parafianom, którzy zadbali o kościół i obejście w ubiegłym tygodniu. O posprzątanie kościoła prosimy parafian z ul.  Strzeleckiej nry 73-100, a w kolejnym tygodniu z Grabowa nry 5-27.

10.  Wciąż można się zapisywać na pielgrzymkę do Medjugorie. Uczestników pielgrzymki proszę o wpłacenie reszty opłaty za wyjazd do dnia 15 lipca br.

    11.  Są wolne miejsca na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Więcej informacji i zapisy u proboszcza.


Rzymskokatolicka Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła 
ul. Raszowska 3, Nakło, 46-050 Tarnów Opolski
Kancelaria parafialna czynna: 
środa po wieczornej mszy świętej do godz. 19:30; czwartek godz. 8:45-10:00;
tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl 
nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001 W celu odliczenia darowizny od podatku, należy dopisać w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego