Ogłoszenia parafialne 9 sierpnia 2020 r.

9 sierpnia 2020 r.

1. Dziś nie ma nabożeństwa popołudniowego.
  2. Przed kościołem dziś zbiórka na cele remontowe.
  3. Kancelaria parafialna będzie czynna:
  • w poniedziałek po wieczornej mszy świętej do g. 19:30,
  • w czwartek po porannej mszy świętej.
  1. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie w intencji kierowców. Po nabożeństwie zostaną poświęcone samochody, a zebrana przy tej okazji ofiara zostanie przeznaczona na wsparcie misjonarzy diecezji opolskiej. Na adres kancelaria@parafianaklo.pl można do środy wysyłać intencje.
  2. Widząc, że wierni naszej parafii niechętnie wracają do zwyczaju pójścia na ofiarowanie ustaliliśmy z członkami Rady Parafialnej, że póki co w tygodniu będą wyłożone z tyłu kościoła koszyczki na dobrowolną ofiarę. Jakie znaczenie ma ofiara składana w czasie mszy i dlaczego mamy zwyczaj chodzenia na ofiarę? Nietrudno zauważyć, że na ofiarę chodzimy w czasie mszy ofiarowanych za osoby nam bliskie, znane lub ważne dla naszych znajomych, krewnych i sąsiadów. Ta symboliczna suma, jaką składamy, jest naszą jałmużną ofiarowaną w intencji danej osoby, jest wyrzeczeniem w danej intencji, czyli niejako ?wzmacnia? naszą modlitwę. Stąd właśnie zwyczaj składania ofiar. A jakie jest Wasze spojrzenie na zwyczaj opfergangu? Piszcie na nasz adres mailowy kancelaria@parafianaklo.pl .
  3. W sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po mszach świętych poświęcenie ziół i kwiatów. Wieczorem nie będzie mszy świętej niedzielnej, gdyż zarówno uroczystość sobotnia, jak i sama niedziela są świętami obowiązkowymi (a niewiele już ich zostało w kalendarzu liturgicznym).
  4. 15-16 sierpnia w sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląski uroczystości odpustowe. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  5. Dziękujemy wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom.
  6. Bóg zapłać także tym parafianom, którzy zadbali o czystość w naszej świątyni oraz w obejściu. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Strzeleckiej nr. 11-20.
  7. Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego.
  1. Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła

ul. Raszowska 3, Nakło