Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia 1 sierpnia 2021 r.

Aktualizacja na dzień 8 sierpnia 2021 r.​

1. W niedzielę 15 sierpnia po mszach świętych poświęcone zostaną zioła.

2. W środę na wieczornej mszy świętej będziemy gościli ks. Marka Sobottę, misjonarza z Papui Nowej Gwinei. Po mszy świętej zapraszamy zaś na spotkanie z nim – będzie opowiadał o swojej posłudze misyjnej – w musicie wiedzieć, że opowiadać to on potrafi.

3. Wszystkich, którzy udzielali się przy pracach remontowych na cmentarzu zapraszamy na mszę świętą w sobotę 21 sierpnia br. o godz. 18:00 a po niej na poczęstunek w Domu Spotkań.

4. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Wambierzyc i Kłodzka. Rozpoczniemy ją mszą świętą w czwartek, a po niej wyruszamy. Koszt to 50 zł. Płatne w  autobusie.


 1. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne.
 2. W najbliższym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach oraz do skorzystania z sakramentu pokuty. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu będzie wyjątkowo po mszy świętej wieczornej. W sobotę o godz. 9:00 rozpocznie się obchód chorych.
 3. W najbliższą niedzielę 8 sierpnia, przed kościołem, odbędzie się zbiórka na cele remontowe. W lipcu zebraliśmy 4610 PLN i 30 €. Bóg zapłać.
 4. W niedzielę 8 sierpnia odbędzie się w sanktuarium w Kamieniu Śląskim odpust ku czci św. Jacka. Obchody rozpocznie w sobotę 7 sierpnia o godz. 18.00 Msza św. pontyfikalna z Nieszporami na placu przed Sanktuarium. Mszę św. poprzedzi koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gogolina o godz. 17.00. W  planie niedzielnych uroczystości 8 sierpnia są: godz. 10.00 - Modlitwa wprowadzająca w uroczystość odpustową ku czci św. Jacka; godz. 11.00 - uroczysta odpustowa Suma pontyfikalna św. Jacka pod przewodnictwem abp. Alfonsa Nossola (na placu przed sanktuarium św. Jacka) i procesja teoforyczna do sanktuarium św. Jacka; godz. 14.30 – występ Orkiestry Dętej Górażdże Cement S.A.; godz. 15.00 – Konferencja dla rodzin ks. Jerzego Dzierżanowskiego oraz uroczyste nabożeństwo eucharystyczne z procesją teoforyczną do Sanktuarium św. Jacka pod przewodnictwem bp. Andrzeja Czai (na placu przed sanktuarium św. Jacka). Odpustowe obchody zakończy koncert muzyczny  (w ramach 31. Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu), który odbędzie się poniedziałek 9 sierpnia o godz. 18.45 w Sali balowej Zamku w Kamieniu Śląskim.
 5. W czwartek 12 sierpnia po porannej mszy świętej zapraszamy wszystkich chętnych na wyjazd do Wambierzyc i Kłodzka. W programie msza święta, zwiedzanie sanktuarium w  Wambierzycach oraz zwiedzanie Kłodzka. Zapisy w zakrystii po mszach świętych oraz w kancelarii. Koszt to ok. 50 PLN, ale szczegóły w tym względzie zostaną jeszcze podane.
 6. W czwartek 12 sierpnia 2021 r. kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 7. Z radością możemy uznać, że prace na cmentarzu zostały ukończone. Parafianie udzielali się w nich przez 9 (!) kolejnych sobót, a nieraz i w tygodniu. Oszczędności, jakie mamy dzięki temu jako wspólnota parafialna można śmiało liczyć w dziesiątkach tysięcy. Na dzień dzisiejszy wszystkim wykonującym prace przy rozbiórce starego ogrodzenia i betonu przed kaplicą, montażu nowego ogrodzenia i ułożeniu kostki oraz wykonaniu nowych bram i furtek składamy „Bóg zapłać”. Uroczyste zakończenie prac odbędzie się w sobotę 21  sierpnia. O godz. 18:00 sprawowana będzie msza w intencji udzielających się w pracach na cmentarzu parafian oraz dobrodziejów. Po niej zapraszamy wszystkich, którzy angażowali się w prace fizyczne na poczęstunek do Domu Spotkań.
 8. Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego w nim między innymi o  świętym proboszczu z Ars.
 9. Ostatni czas stał się w naszej parafii bardzo pielgrzymkowy. Najpierw odwiedziliśmy z  mariankami i ministrantami sanktuarium św. Rity w  Głębinowie. Na rowerach pojechaliśmy też do drewnianego kościoła św.  Anny w Oleśnie na zakończenie uroczystości odpustowych. A co najważniejsze cieszymy się, że zrealizowaliśmy, mimo wielu przeciwności, pielgrzymkę do Portugalii. Wszystkim pielgrzymom gratulujemy i życzymy, by intencje, które nieśli ze sobą zostały wysłuchane. Już dziś zapraszam Liturgiczną Służbę Ołtarza na pielgrzymkę na Górę Świętej Anny, która odbędzie się 24 sierpnia.
 10. DFK Nakło zaprasza na wycieczkę do Prudnika i okolic. Wyjazd odbędzie się 14.08.2021 r. o godz. 9:00. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 11. Bóg zapłać wszystkim, którzy zadbali o porządek w naszej świątyni i  obejściu. O  posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Grabowskiej, a w kolejnym tygodniu mieszkańców ul.  Chopina.


Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła

ul. Raszowska 3, Nakło, 46-050 Tarnów Opolski

Kancelaria parafialna czynna: wtorek: 16:00 – 17:20 i czwartek: 8:45-10:00

tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl

nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001

Jeżeli chcesz odliczyć darowiznę od podatku, dopisz w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego