Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 5 maja 2024 r.

1.     Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, a także w nabożeństwie fatimskim, w czasie którego zostanie zaprezentowana i poświęcona figura MB Fatimskiej. Figura ta stała niegdyś w kaplicy na ul. Kościelnej (i do niej wróci) i została gruntownie odrestaurowana. Inskrypcja na podstawie głosi: FUNDATOR FR. NOTZON 26.I.1959

2.    Od poniedziałku zapraszamy na modlitwy o urodzaje i błogosławieństwo dla ludzkiej pracy. Modlitwy te niesłusznie kojarzone są wyłącznie z rolnikami, gdyż modlimy się w nich także o pokój, o bezpieczeństwo i błogosławieństwo Boże dla wszystkich pracujących.

3.    We wtorek 7 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4.    W piątek 17 maja odbędzie się w naszym kościele Dekanalne Czuwanie Młodzieży. Zapraszamy wszystkich młodych do zaangażowania się w to dzieło. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę 8 maja o 19:30 w Domu Marii.

5.    Od piątku 10 maja rozpoczynamy nowennę przez uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6.    Fundacja DOXA Edukacji Medialnej zaprasza do udziału w XVII Rajdzie Rowerowym na Górę Świętej Anny, który odbędzie się w sobotę 11 maja br. Centralnym punktem będzie Msza św. w Grocie Lurdzkiej sprawowana o godz. 13.00. Następnie od godz. 14.00 odbędzie się spotkanie uczestników przy Domu Pielgrzyma

7.    W niedzielę 12 maja zbiórka przed kościołem na cele remontowe. W niedzielę 19 maja przed kościołem odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz budowy kościoła Jana Pawła II w Opolu - jest to zbiórka ogólnodiecezjalna.

8.    19 maja w naszej parafii po raz pierwszy do Sakramentu Eucharystii przystąpią: Jasmin, Laura, Bartosz, Dawid, Fabian, Marcel i Wojciech - w najbliższych dniach w sposób szczególny będziemy się modlili za nich oraz za ich rodziny.

9.    Wszystkich rolników zapraszamy na mszę św. w drugi dzień „zielonych świątek” w Kamieniu Śl. o godz. 10:00.

10. Bóg zapłać za utrzymanie porządku w kościele. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Kościelnej, a w kolejnym tygodniu prosimy o przygotowanie obejścia i posprzątanie kościoła rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią w naszej parafii do I. Komunii św.